Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie...

Dne 19. prosince 1956 byl utvořen v naší obci sportovní kroužek Osvětové Besedy Pyšel. Svoji činnost provozoval v hockey. V předešlém roce 1. listopadu byl k nám přidělen do Národní školy mladý učitel pan Jan Kitner z Mohelna. Je to výborný učitel a nadaný sportovec. V zimě pěstoval hokej a v létě kopanou a jiné hry. K tomu učiteli přilnuli všichni žáci z Národní školy i hoši z měšťanky tak i větší svobodní mládenci i ženatí pánové. V zimě si tito sportovci ohradili na zamrzlém rybníku Pyšelskémˇ"Vesníku" prkny místo, kde nadšeně z protiútočníky z jiné obce skoro vždy vyhráli, po většině zásluhou obratného učitele p. Kitnera. Při tomto sportu byl hlášen rozhlasem postup hry a také diváků přibývalo.

Tento článek je upravený opis z Pamětní knihy obce Pyšela.

Hokejové začátky v Pyšelu:

Hokej se začal hrát v roce 1956. Založil a vedl jej pan učitel Kitner, který působil na zdejší škole. V tu dobu zde bylo hodně kluků, takže výběr byl veliký. Vybralo se pár chlapců, kteří byli ochotní hrát. Hrálo se na rybníce " Vesník ". Nejprve se musel z rybníka odrnout sníh a polít vodou, teprve až potom se mohlo začít. Zápasy se hrály každou neděli. Výzbroj nebyla žádná, jen hokejky, někteří měli kanady nebo kačenky (šroubovací). Mantinely nebyly, brány byly pouze dřevěné. Až později se začalo hrát na brány se sítěmi. Hrálo se ale s velkým elánem a chutí. U pana Aloise Dvořáka se nacházela hokejová klubovna, kde se všichni scházeli.
  Hráči byli: Dvořák, Coufal, Krška, Pelán, Večeřa, Šoukal a několik mladších kluků.

Za spolupráci děkuji panu K. Pelánovi